Inez Kurzacz i Asia Grobelska

o MiserArt – strefie kreatywnej w labiryncie wykluczenia

00:40 Działalność Streetbusa i zrzutka na czas wirusa
03:10 Upcycling drzwi i metody produkcji drzwi
05:50 Wartość dodana elementów stołu i wspólnej pracy
07:20 Twórcy MiserArtu – osoby wychodzące z kryzysu bezdomności
11:25 Otoczenie i zieleń przestrzeni MiserArtu

Słuchaj też: Spotify, iTunes, Google Podcast


Mimo zagrożenia koronawirusem cały czas działa MiserArt – strefa kreatywna w labiryncie wykluczenia i fundacja Homo Sacer pomagająca osobom w kryzysie bezdomności. Ich nadodrzańskie miejsce, przy ulicy Cybulskiego to “strefa kreatywna w labiryncie wykluczenia”: miejsce spotkań, galeria sztuki, pracownia i warsztat rzemiosła. Na co dzień powstają tam niezwykłe stoły, tworzone z rzemieślniczą uwagą o detal, z rzeźbionymi akcentami artystycznymi i akcentem przyrody.

Rozmowa – jeszcze przed epidemią – o pięknych stołach MiserArtu i o włączaniu osób bezdomnych. O czym opowiadają Inez Kurzacz i Asia Grobelska.

Najnowszą inicjatywą Fundacji Homo Sacer jest “Streetbus” uliczny autobus z gorącym posiłkiem. Obecna pandemia koronawirusa dotyka wszystkich, jednak są osoby, dla których jest to sytuacja skrajnie trudna – osoby w bezdomności ulicznej, osłabione i starsze, bez dachu nad głową, bez możliwości przejścia bezpiecznego czasu w kwarantannie.

W obecnej chwili najważniejszym celem stało się zapewnienie żywności ratującej osoby w kryzysie bezdomności przed głodem. Wyludnione miasta, dramatycznie pozbawiły ich dawnych ścieżek radzenia sobie z codziennością ekstremalnego życia.



Rozmowa #37
Przeprowadzona 15.01.2021 w Infopunkcie Nadodrze Łokietka 5


Czytelnia

MiserArt na facebooku [link]
Strona internetowa Ecobauhaus prezentująca stoły wykonywane w MiserArcie [link]
Profil MiserArt na stronie 30 kreatywnych Wrocławia [link]
Zrzutka na działalność Streetbusa [link]

Dodaj komentarz