Lech Moliński

autor Dolnośląskich Spacerów Filmowych

01:38 Miejsca publiczne w kontekście tematu 7. edycji festiwalu MIASTOmovie
09:09 Cykl „Kinematograf Wrocławski” we przestrzeni wrocławskiej Barbary
15:13 Dolnośląskie Spacery Filmowe i lokalne spotkania
21:08 Kino i filmy – oraz lokacje filmowe

Słuchaj też: Spotify, iTunes, Google Podcast


Animator filmowy jest pewnie technicznym tytułem wprost z napisów końcowych – ale mi to hasło kojarzy się z Lechem Molińskim.

Współzałożyciel i wiceprezes Wrocławskiej Fundacji Filmowej. W latach 2011-2018 dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”, od 2015 r. dyrektor artystyczny festiwalu SPEKTRUM. Współtwórca projektów: „Akademia Filmu Dokumentalnego MOVIEWRO”, „Polish Cinema for Beginners”, „MIASTOmovie”, „Kinematograf Wrocławski”, „Spółdzielnia Kinowa Ołbin”, „Dolnośląskie Spacery Filmowe”. Pracował także przy festiwalu filmowym Millennium Docs Against Gravity i BRAVE CINEMA, odbywającym się w ramach Brave Festivalu. Wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii „Animacja i edukacja kulturalna” za rok 2018.
Bo Lech Moliński robi chyba wszystko co może kojarzyć się z filmem. Niekoniecznie z kinem – bo dużą częścią jego aktywności jest aktywność fizyczna w ramach cyku Dolnośląskich Spacerów Filmowych. A na osiedlu Ołbin, gdzie mieszka (i gdzie nie ma akurat kina) rozkręca Spółdzielnię Kinową Ołbin.
Porozmawialiśmy z Lechem o tym jak może łączyć film, czego nas uczyć o lokalnej okolicy i jak wygląda jego stosunek do budynków kinowych.Rozmowa #20
Przeprowadzona 25.09.2019 w studiu Akademickiego Radia Luz


Czytelnia

Dolnośląskie Spacery Filmowe w sieci [link]
Spółdzielnia kinowa „Ołbin” na stronie Stowarzyszenia Żółty Parasol [link]
Strona internetowa Wrocławskiej Fundacji Filmowej [link]

Dodaj komentarz