Krzysztof Bryła i Kamila Elżbieta Wolszczak

o Pracowni Komuny Paryskiej 45

Słuchaj też: Spotify, iTunes, Google Podcast


 Wielki powrót w Lokacjach! Po prawie dwóch latach na jednych falach radiowych spotyka się klasyczna, oryginalna ekipa Pracowni Komuny Paryskiej 45 – programu „Sąsiadujemy” rozpoczętego w 2015 roku jako akcja towarzysząca obchodom Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Kamila Wolszczak jest artystką sztuk wizualnych tworzącą na pograniczu różnych technik takich nam: performans, instalacja, walking art, czy interwencje w przestrzeni lub kolektywna współpraca. Wierzy w moc kreatywnego myślenia i wymiany doświadczeń, dlatego angażuje do współpracy twórców, uczestników i odbiorców sztuk w różnym wieku.

Jako kuratorka prowadziła Samonośne Uniwersalne Wystawy (czyli wydarzenia w przestrzeniach niegaleryjnych), a z Dominiką Borkowską działa jako PARAperformance. Aktualnie mieszka i tworzy w Amsterdamie. W wolnym czasie jeździ na rowerze w deszczu, pije kawę w słońcu i czyta opowiadania.

Krzysztof Bryła zajmuje się malarstwem i pochodzi z Lublina. W 2016 roku (podobnie jak wcześniej Kamila) został nominowany do kulturalnej nagrody Gazety Wyborczej WARTO za „iluzję i szerzenie piękna”.

Wciąż mediuje i pracuje z dziećmi przy okazji rozmaitych warsztatów edukacyjnych, a niebawem zainauguruje działalność Zakład Malarstwa – K. Bryła. Jako młody tata wolnych chwil nie uświadcza, ale w tych mniej-szybkich parzy kawę w Okrąglaku i tworzy autorskie utwory komiczne, znane także jako suchary. Rozmowa #15
Przeprowadzona 14.06.2019
w studiu Akademickiego Radia Luz


Czytelnia

Pracownia Komuny Paryskiej 45 na Facebooku [link]
Internetowe portfolio Kamili Elżbiety Wolszczak [link]
Zakład Malarstwa K. Bryła na Facebooku [link]
Odcinek Lokacji z Natalią Gołubowską o Pracowni Komuny Paryskiej 45 [link]
Odcinek Lokacji z Kamilą Wolszczak o Spacerze z Elką [link]

Dodaj komentarz