Kamila Elżbieta Wolszczak

artystka nowych mediów, autorka „Spaceru z Elką”

02:44 Spacer z Elką w czasie koronawirusa
07:48 Miejsce na Przedmieściu Oławskim i pierwsze przesuwania
13:53 Dźwięki z podwórek i zbierane z najbliższej okolicy
17:38 Rozmowy telefoniczne, tradycyjne metody wysyłania dźwięków i doświadczenia imersyjne
24:55 Opowieści podkastowe i słuchowiska radiowe w opisie świata wizualnego.
34:00 Jak Elka odnalazła swój głos i język?

Słuchaj też: Spotify, iTunes, Google Podcast


Kamila Elżbieta Wolszczak przygotowała spacer z Elką – dźwiękowe oprowadzanie po podwórku Dawnej wytwórni wódek Carla Schirdewana, na Przedmieściu Oławskim, przy ulicy Traugutta. Jest to doświadczenie imersyjne: zapowiadająca wydarzenie Elka mów, że “Nie będziemy za wiele chodzić, to twoje oczy i uszy będą odkrywały przestrzeń, a wyobraźnia przeniesie Cię w moje miejsca. Wszystko wydarzy się pomiędzy moim głosem w twoich uszach, a miejscem do którego przyjdziesz” 
Opowieści i zasady artystycznego spacerowania są nagrane w formie połączenia dźwiękowego – wystarczy wziąć jakiś odtwarzacz, jakiś telefon i słuchawki, aby poznać tajemnice podwórka Wytwórni Wódek. Artystka nagrała swoją narrację, a słuchanie jest jedynym sposobem otrzymania informacji na temat odczuwania otoczenia: warstwa dźwiękowa nanosi się na otoczenie odbierane na żywo, przez obecność i patrzenie na konkretne elementy podwórka.  

„Spacer z Elką” to również kolejna odsłona „Opowiadań Elki”, czyli subiektywnego dziennika opowiadanego przez Kamilę Wolszczak. Elka to alter ego artystki, które wyrzuca swoje myśli i opinie poprzez strumień świadomości. Rzeczywistość, fikcja, fakty, groteska, wątpliwości, absurdy i wiele pytań, wszystko to się miesza. Rzadko kiedy jest czas i miejsce, aby o tym rozmawiać lub pomyśleć, czasem nie ma czasu dobrze przypatrzeć się rzeczywistości. Teraz masz szansę na przerwę, Elka pogada, o sobie i Tobie tu gdzie jesteś.Rozmowa #47
Przeprowadzona 3.11.2020 we Wrocławiu i Hadze w Holandii, za pośrednictwem internetowej platformy Zoom


Czytelnia

SUW, czyli Samonośne Uniwersalne Wystawy  [link]
Opowiadania z życia Elki [link]
Strona internetowa Kamili Elżbiety Wolszczak [link]

One Reply to “Kamila Elżbieta Wolszczak”

Dodaj komentarz