AIR Wro Talks

Berenika Nikodemska i goście konferencji AIR Wro Talks 4.0

01:12 Jakie są granice w działalnościach instytucji kultury?
05:18 Kontekst Brexitu w dyskusjach na temat granic oraz program konferencji
15:46 Kolejne plany oraz inspiracje AIR Wro
21:55 Kultury narodowe i sposoby promowania poza granicami – Olgierd Zbychorski z Instytutu Adama Mickiewicza
26:12 O granicach w kulturze oraz między Wrocławiem a Poznaniem mówi Bartek Lis

Słuchaj też: Spotify, iTunes, Google Podcast


Relacja z konferencji AIR Wro Talks 4.0. Międzynarodowe spotkanie praktyków kultury odbyło się 28 i 29 marca w Barbarze pod kuratelą programu rezydencji artystycznych Air Wro w Strefie Kultury Wrocław.

Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania były „granice”, o których dyskutowano podczas paneli, wykładów oraz warsztatów z udziałem zaproszonych gości – przedstawicieli polskich i europejskich organizacji i instytucji kultury. Dużo było o Brexicie, który na gorąco wymusza nowe rozumienie kultury europejskiej, ale goście zadali sobie też pytanie o rolę instytucji narodowych, sposobach promowania artystów zagranicą, kulturze bez barier dla odbiorców (także tych niepełnosprawnych) i walce z mową nienawiści.

O tym wszystkim porozmawiałem z Bereniką Nikodemską, koordynatorką programu Air Wro, która (razem z Krzysztofem Bielaszką) organizowała całą konferencję, a na codzień we Wrocławiu zajmuje się rezydencjami artystów spoza granic naszego kraju.

W odcinku także rozmowy z dwoma specjalistami zajmującymi się kulturą. O dostępności kultury i fizycznych granicach dla osób niepełnosprawnych opowiedział mi Bartek Lis. Ex-Wrocławianinem, pracującym obecnie w Poznaniu, w Centrum Kultury Zamek.

Natomiast o promowaniu polskich artystów poza granicami kraju opowiedział mi Olgierd Zbychorski, współpracownik Instytutu Adama Mickiewicza.



Rozmowa #5
Przeprowadzona
28.03.2019 w Barbarze


Czytelnia

Opis i program konferencji AIR Wro Talks [link]
AIR Wro na facebooku [link]

Dodaj komentarz